BHP – materiały do pobrania

Poniżej odnośniki do materiałów informacyjnych, które można wykorzystać do promocji bezpiecznej pracy.

materiały bhp do pobrania

Zasady korzystania z

materiałów informacyjnych BHP:

  1. Materiały można dowolnie, wyłącznie bezpłatnie rozpowszechniać w niezmienionej postaci.
  2. Materiały mogą być wykorzystane na szkoleniach BHP, z zastrzeżeniem p. 1. Nie zezwalamy na wykorzystanie niniejszych materiałów do szkoleń w formie e-learningu / videolearningu / samokształcenia kierowanego.
  3. Właścicielem praw autorskich materiałów jest firma P.W. LJM Leszek Maruszczyk, chyba, że zaznaczono inaczej przy danym materiale.

Zapraszamy do pobierania!

Materiały informacyjne – BHP

BHP – co to jest? / prezentacja PDF; Stanowi ona uzupełnienie naszej oferty z zakresu BHP – jako materiał dedykowany „wzrokowcom”.

Obowiązki pracodawcy w zakresie BHP / ściąga na temat najważniejszych obowiązków pracodawcy w zakresie BHP – format PDF; Szerzej temat obowiązków pracodawców został omówiony w tym wątku na naszym blogu.

Wypadki vs niezgłaszanie sytuacji niebezpiecznych / infografika: jak wpływa lekceważenie sytuacji niebezpiecznych na wypadkowość – format PDF. Statystyki i omówienie wpływu lekceważenia zdarzeń potencjalnie wypadkowych omówiliśmy na naszym blogu tutaj.

Ulotka na temat bezpiecznego przebywania w ZOO – informacje odnośnie BHP w trakcie pracy i w czasie wolnym. Więcej o ZOO i BHP na naszym blogu.

Bezpieczna praca w domu – prezentacja multimedialna do pobrania na komputer, tematyka: BHP w domu.

Wypadki związane z pracą – prezentacja omawiająca problematykę wypadków osób zatrudnionych na umowę zlecenie i/lub dzieło, wypadków pracodawców, tematykę wypadków w drodze do/z pracy, oraz wypadków zrównanych z wypadkami przy pracy; W prezentacji uzupełniono także informacje na temat przysługujących świadczeń zależnie od rodzaju wypadku, z którym poszkodowany ma do czynienia.

Druki pracodawca – pracownik

rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron – plik PDF, uzupełnienie tematu na blogu.

Rozwiązanie umowy o pracę przez pracownika bez wypowiedzenia – inna nazwa to rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracodawcy; dotyczy tego samego tematu, co plik powyżej.

 Dokumentacja BHP

Szkolenia BHP

Materiały do pobrania i informacje na temat szkolenia wstępnego BHP <=kliknij w link

Szkolenia BHP – jak często należy je organizować – prezentacja: Szkolenie BHP co ile czasu

Szkolenia BHP – jak często należy je organizować – infografika: Szkolenie BHP jak często

Urząd Statystyczny

Z-10 druk i poradnik jak wypełniać P.W. LJM Leszek Maruszczyk

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

ZUS IWA jak wypełniać

Pracodawca – służba BHP – druki różne

Wypadki przy pracy

Dokumenty niezbędne do przeprowadzenia postępowania powypadkowego – pod tym linkiem – załączniki i instrukcje ich wypełnienia.

 

Dodaj komentarz